Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 8-16 hod.)
Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Pohony - Závory
  3. Závory - Zábrany
  4. Príslušenstvo
  5. sada pre zhotovenie indukčnej smyčky k závore pre detekciu vozidiel, obsahuje 50m drôt CY1.5m2, 2x tmel v kartuši 310ml

sada pre zhotovenie indukčnej smyčky k závore pre detekciu vozidiel, obsahuje 50m drôt CY1.5m2, 2x tmel v kartuši 310ml

Popis: sada pre zhotovenie indukčnej smyčky k závore pre detekciu vozidiel, obsahuje 50m drôt CY1.5mm2, 2x tmel v kartuši 310ml sada pre zhotovenie in... celý popis
Dostupnosť
Skladom
61,15 €
50,96 €
bez DPH
ks
Číslo produktu:N LPS25
Výrobca:Nice
Kompletné špecifikácie

Popis:

sada pre zhotovenie indukčnej smyčky k závore pre detekciu vozidiel, obsahuje 50m drôt CY1.5mm2, 2x tmel v kartuši 310ml

sada pre zhotovenie indukčnej smyčky k závore pre detekciu vozidiel, obsahuje 50m drôt CY1.5mm2, 2x tmel v kartuši 310ml

Výber tvaru slučky
Slučka tvorí citlivú časť detektora; jedná sa vlastne o indukčnú cievku prepojenú s kondenzátorom, ktorý je súčasťou elektrického obvodu detektora, a tvoria tak LC oscilátor. Rezonančná frekvencia tohto obvodu závisí od hodnoty indukčnosti slučky.
V okamihu, keď vozidlo prechádza slučkou, jeho kovové časti (karosérie, kolesá, zavesenie kolies ...) zmení hodnotu indukčnosti a ako dôsledok tohto javu aj frekvenciu oscilátora. Detektor sleduje túto frekvenciu a zopne relé v okamihu, keď táto zmena prekročí prahovú hodnotu nastavenú na základe nastavenej citlivosti.
Aby sa dosiahla lepšia citlivosti a nedochádzalo k falošným vyhodnotením zmeny stavu, je veľmi dôležité vytvoriť vhodnú slučku a pritom rešpektovať tieto základné jednoduché pravidlá:
1. Obdĺžnikový tvar slučky je najjednoduchší a najúčinnejší (obr. 1); je vhodný pre osobné automobily, kamióny a auto-busy; kosoštvorcový tvar pod uhlom 45 ° (obr. 2) je určený pre detekciu motocyklov a bicyklov; zatiaľ čo slučka v tvare číslice "8" (obr. 3) je vhodná pre také aplikácie, kde je požadovaná znížená citlivosť po stranách; napríklad tam, kde je slučka umiestnená v blízkosti brány.
2. Rozmery slučky nesmie presahovať rozmery predmetu, ktorý má byť identifikovaná; napríklad ak automobil, ktorý má byť identifikovaná, má priemernú šírku 2 m, musí byť slučka široká 2 m.
3. Ak je slučka umiestnená v blízkosti brány alebo iných pohyblivých kovových konštrukcií, je nutné dodržiavať minimálne vzdialenosť 1 m medzi slučkou a pohyblivými časťami takej konštrukcie.
4. Pevné kovové predmety, umiestnené v blízkosti slučky (napr. Armatúra v železobetónu, stĺpy s osvetlením a pod.), Môžu znížiť citlivosť detektoru; skontrolujte, či by nemohlo dôjsť k premiestneniu týchto častí, pretože prípadná zmena ich polohy by mohla vyvolávať falošné zmeny stavu.
5. Detektor LP1 alebo LP2 nainštalujte čo najbližšie ku slučke; pokiaľ možno vo vzdialenosti menšej ako 10 m. Káble, ktorými je slučka pripojené, musia byť oddelené od napájacích káblov a od káblov pripojených ku výstupom.
6. Pri vytváraní slučky použite bežný medený vodič s izoláciou, pokiaľ možno s prierezom 1,5 mm2.
7. Oba vodiče, ktoré tvoria začiatok a koniec slučky, musí byť aspoň 20-krát navzájom obtočené na dĺžku jedného metra (obr. 4).

 

Technické parametre

Váha2,5 kg

 

Kontakt box

Tovar zaradený v kategóriách
Kde nás nájdete

DANDO, s.r.o.

č.679

925 63 Dolná Streda

 

IČO: 47348 259

DIČ: 2023837948

IČ DPH: SK2023837948

 

Mapa


Kontakt
Ing. Daniel Doboš
(Po-Pia, 8-16 hod.)
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk